Dožijem se důchodu

27. červen 2007 | 19.48 |
› 

Podle návrhu, který strany projednají, by se v rámci první etapy měl odchod do důchodu měl zvyšovat až na 65 let pro muže i ženy v roce 2030. Těšíte se?! Tohle je trochu provokační otázka, kdo by se těšil na pozdější odchod do důchodu, že. Jenom nevím, jak naše slavná vláda chce zajistit pracovní místa, když už nyní si neví s nezaměstnaností rady. Máme 450 000 nezaměstnaných a to chce ještě držet v práci další tři ročníky. Umíte si představit horníka nebo hutníka v tomhle věku? A to nemluvím o policistech, kteří s mladickým zápale honí zloděje.
V reformě nejsou kategorie, takže úředník, který si valí šunka a občas klepne razítkem půjde stejně do důchodu jako právě zmíněný horník nebo zedník. Tady vyvstává otázka: Pro koho vlastně ta reforma je? Odpověď pro úředníky a umělce, kteří v životě o práci slyšeli pouze od jiných. Málokterý pracující se důchodu dožije a pokud ano, tak moc dlouho ne. A o to našim lidumilům ve vládě především jde. Že nejsou peníze na důchody? Asi ne, když máme vládu, která nechala vytunelovat anebo za hubičku prodat naše podniky, Uvádím tady pár názoru obyčejných lidí

Z investičních fondů a společností se podle propočtů KCP v průběhu 90. let až do 30.6. 2002 ztratil majetek za zhruba 50 miliard korun. Je to však velmi slabý odhad, který zahrnuje jen prokazatelně zcizený majetek prokázanou trestnou činností. Skutečná výše se pohybuje ve stovkách miliard.

Náklady na jednoho kriminálníka jsou 27 000 korun měsíčně. Voják nebo policajt má výsluhu po pár letech "služby". Cikán dostane sociální dávky,aniž by makal. A ten,co pracuje celý život,na toho nezbude? Podivné...

Nejsou peníze. Jestliže dělník ve fabrice udělá zmetek, tak to musí zaplatit a ti nahoře mohou dělat blbosti do alejuja a neplatí náhradu. Kdyby se daly na jednu hromadu peníze, která se vládám od roku 1990 podařilo prošustrovat za nejrůznější kopance, za prohrané arbitráže, za vytunelované podniky a apod. a ty peníze se investovaly, stačily by na důchody ještě hodně desítek let.
vyměnit Migy 29 za polské vrtulníky může jedině blbec, prodat lodě, protože nemáme přístup k moři (byly perfektně manažerovány a vydělávaly) může taky jedině blb, malé příklady z tisíců..

Pro těžce pracující se stane důchod nedosažitelný.V budoucnu se budou důchodci skládat pouze z úředníků a podobně fizicky nenáročných zaměstnání.Vláda která nebere ohled na fyzickou náročnost,na práci v prašném prostředí atd..a podle toho neodstupňuje věk odchodu do důchodu to dělá s vědomím,že určité skupiny lidí se důchodu dožijí jen nedopatřením a velkým štěstím.Vláda chce tyto lidi obětovat a jejich nedožité důchody probendit.HNUS.

40let si platíš na důchod tak 5000 měsíčně,celkem 2mil,s úrokama je to 5mil,průměr dožití 72let pro muže,čili 7 krát 12 krát 10 000kč není ani milion,takže kde jsou 4mega?

Ze státního,tedy z našich daní, dostává každá strana za každého poslance,či senátora 900 000,-Kč, na zastupitele 250 000, na provoz strany. Proč si svou činnost neplatí z členských příspěvků.Kolik by jich tam asi zbylo? To je miliard že? Plus provoz senátu který je v tak malé zemi zcela zbytečný,plus platy senátorů a hned by byl vklad na důchodový fond. Proč máme platit na poslance strany,kterou jsme nevolili??


Tak tohle mě nijak nepřekvapuje....už jsem si zvykl, že mi mladší se důchodu nedočkáme, na důchody už teď nejsou prachy, takže lépe důchod zrušit úplně. Takže u policie jednou budou sloužit 65 letí strážníci o holi a 10 dioptriích a v nemocnicích budou 70 leté zdravotní sestry, kterým musí ti mladší o přestávkách na oběd vyměnit plínky

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.04 (24x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře