Striptýz

26. březen 2010 | 17.02 |
› 

Prostitutky ano, striptérky ne. Tohle se mi zdá jako trochu uhozená morálka.

Na rozdíl od zbytku Evropy, který je v poskytování erotických služeb značně liberální, Island přijal přísno regulaci  "svlékání".  Zákon dává jasně najevo, že ženské tělo není zboží. Prostituce ale dál zůstává legální, pokud na ní nevydělává někdo třetí.

Islandský parlament, Althing, na jednání odsouhlasil zákaz striptýzových vystoupení. Dva členové se zdrželi hlasování a nikdo nebyl proti. S takovým skóre prošel zákon parlamentem s téměř polovičním zastoupením žen.

"Jsem velmi ráda, že Island je tou první evropskou zemí, která k tomuto kroku přistoupila," řekla Steinunn Valdis Oskarsdóttir. "Ženy, které pracují ve striptýzových klubech, jsou v mnoha případech oběťmi obchodu s lidmi a dalších forem zneužívání, "Pracuji v této oblasti více než 15 let a dosud jsem nepotkala jedinou ženu, která by tancovala v takovém klubu dobrovolně."

V některých oblastech je striptýz dokonce větší byznys než samotná prostituce. Ta je od roku 2007 legální. Striptýz byl již v minulosti silně regulován. A proto funguje na ostrově jen několik klubů, které odhalené tanečnice nabízejí návštěvníkům. Podle internetových průvodců připadá na 320 tisíc obyvatel Islandu asi 10 striptýzových klubů.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.05 (19x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře