Boj s korupcí?!

6. leden 2010 | 21.51 |
› 

Tak nevím, jestli tohle je právě ten správný příklad pro všechny poctivé lidi. Zkorumpovanou policistku zachránil před vězením prezident Klaus. No, má na to právo, ale...

Společenská nebezpečnost trestních činů veřejně činných lidí je daleko nebezpečnější než u běžného občana. Za prvé mají větší moc a za druhé kazí to morálku společnosti všeobecně.

"Braní úplatku povýšila na svoji živnost. Jedině nepodmíněný trest splňuje generální prevenci," zdůvodnil loni v dubnu soudce plzeňského krajského soudu P. Polák své rozhodnutí, kterým poslal dnes již bývalou inspektorku cizinecké policie z Karlových Varů Radku Kadlecovou (29) na dva roky za mříže.

Policistka se podle soudu nechala uplácet cizinci za zvýhodnění při vyřizování agendy spojené s povolováním pobytů v ČR.

 "Od roku 2007 jsem si přišla na úplatcích na 145 tisíc korun. Pro peníze jsem si chodila třeba i na tržnici. Tam jsem je dostala v obálce ve zkušební kabince," zaznělo z výpovědi Kadlecové. Přímo při přebírání úplatků ji natočila skrytá kamera, kterou do její kanceláře nainstalovali detektivové z policejní inspekce.

Takhle se s tou korupcí nikdy nevypořádíme.


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (32x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře