Politici bez milenek

8. červenec 2007 | 13.52 |
› 

Čínské vedení hodlá zbavit funkce všechny politiky a státní zaměstnance, kteří si tajně vydržují milenky. Tento krok podle čínských politologů upevní důvěru obyvatelstva v politické představitele a pro svět bude důkazem nového vládního trendu pevné ruky. Připravovaná razie na milenky je myšlena vážně a nejde prý o zástěrku toho, aby mohli být odstranění nežádoucí lidé. Alespoň to tvrdí mluvčí ministerstva pro vládní zaměstnance. Milenky a "druhé manželky" jsou obvyklým doprovodným jevem úspěšné kariéry politika či obchodníka a představují hmatatelný důkaz mužova úspěchu.

Tyto ženy svou cenu dobře znají a podle médií zvlášť v poslední době jejich nároky neúměrně stoupají. Tím politiky nepřímo nutí k tomu, aby žádali o úplatky a zkorumpovaní politici tak svým chováním podkopávají morálku čínské společnosti.

Zdá se, že v Číně kápli na to pravé. Jen je otázka, zda cena vydržovaných žen po této akci neklesne natolik, že se stanou snadno dosažitelné pro mnohem větší skupinu níže postavených státních zaměstnanců, úředníků a policistů.

Tak co k tomu naše vláda? Máme přece dost ministrů, poslanců a jiných politických celebrit s máslem na hlavě a s milenkou v posteli. Ti nahoře rychle zapoměli na našeho prvního Vašíka, který neustále tvrdil, že se máme chovat mravně.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.4 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře