Zajímavosti kolem penisu

16. říjen 2006 | 21.45 |
› 

I když s ním kluci žijí dvacet čtyři hodin denně a myslí si, že jej dokonale znají, pořád existuje spousta věcí, které o svém příteli neví. Zde máte několik zajímavostí, které nejspíš o penisu nevíte.

Penis je latinský výraz pro ocas.

Průměrný penis je v klidovém stavu 6,35 cm dlouhý. Průměrný ztopořený penis je 15,26 cm dlouhý a má obvod 12,8 centimetru. Nejmenší penis, o kterém jsou písemné doklady, měřil jen 1,15 centimetru. Největší penis, jaký byl kdy zaznamenán, měl délku 33 centimetru a po obvodu měřil 15,74 centimetru. (41 centimetrů je pouze neoficiální rekord)

První kondom, vynalezený italským anatomem Gabriello Fallopiem, byl světu představen v roce 1564. Šlo o plátěný pytlík obsahující minerální a organické soli.

Průměrný muž vyprodukuje za život 64 - 67 litrů semene.

Zhruba polovina penisu je ukryta uvnitř těla.

Semeno opouští tělo rychlostí 45 km/h. Nejdelší zaznamenaná ejakulace měřila 3,35 metru.

Velikost a tvar penisu jsou dědičné.

V penisu nejsou žádné kosti, přesto může dojít k jeho zlomení. Bolestivé zranění je doprovázeno slyšitelnou ránou. Ne všechny případy se dají vyléčit a mnoho postižených není již nikdy schopno dosáhnout úplné erekce.

Rakovina penisu obvykle začíná v podobě bradavice na žaludu nebo předkožce. Její přesná příčina není známa, má se ovšem za to, že souvisí s hygienou. Méně často postihuje muže s obřízkou.

Šedesát procent mužů se svěřilo, že onanují. Padesát čtyři procent mužů říká, že onanují nejméně jednou denně. Čtyřicet jedna procent mužů tvrdí, že se cítí provinile, protože onanují takhle často.

Bývalý americký viceprezident Nelson Rockefeller prý zemřel na infarkt, zatímco masturboval.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.88 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře