Peníze a sex

5. leden 2010 | 11.55 |
› 

To jsou odborníci, co se svými teoriemi objevili už dávno objevené. Tohle je přece známá věc, kterou každý zná. Oni tam v té Americe jsou asi  kapánek zaostalý v jistých věcech.

Slibná vyhlídka sexu otevře pánskou peněženku tak rychle jako nic jiného na světě. Tvrdí to tým odborníků ze dvou amerických univerzit, podle něhož myšlenky týkající se sexu ovlivňují u mužů utrácení a rozdávání nejsilněji.

Psychologové V. Griskevicius a J. Tybur prováděli experimentální pokusy s vysokoškolskými studenty. Dvěma skupinám mužů stanovili různé podmínky, jedni byli konfrontováni s krásnými protějšky a vyhlídkou sexu, zatímco druzí strávili čas uvažováním o počasí a krásách přírody bez rušení atraktivním pohlavím.

Výsledky byly ohromné. Muži ve skupině vystavené sexuálním tenzím byli poté ochotni utratit a investovat mnohem více peněz než ti, kteří byli zařazeni do skupiny vystavené ryze nesexuálnímu uvažování.

"Nic neotevře mužskou peněženku tak rychle jako nabídka sexu. A to i v případě bankovního investování," uvedli autoři z arizonské State University a University of New Mexico.

Opravdu šokující výzkum i výsledky.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (32x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře