Opět katolická církev

15. červenec 2007 | 20.05 |
› 

Katolická církev v americkém Los Angeles uzavřela dohodu o výši finančního odškodnění pro více 500 údajných obětí sexuálního zneužívání ze strany kněžích. Oznámili to právní zástupci církve. Podle nich se obě strany dohodly na úhradě ve výši 660 miliónů amerických dolarů (asi 14 miliard korun). Každý s poškozených má dostat přes milión dolarů.

Jestliže dohodu potvrdí soud, bude se jednat o největší peněžní kompenzaci, kterou katolická církev od vypuknutí sexuálních skandálů jejích kněžích v roce 2002 provedla. Losangeleská diecéze bude zřejmě muset prodat některé nemovitosti, aby byla schopna dohodnutou částku vyplatit. Kardinál Roger Mahony nedávno oznámil, že církev prodá své administrativní centrum a na padesát dalších objektů.

Od propuknutí skandálu sexuálního obtěžování ze stran katolických kněžích v roce 2002 zažalovalo v této souvislosti církev jen v Kalifornii téměř 1000 osob. Vlastní zpráva katolíků z února 2004 potvrdila, že v uplynulých 50 letech bylo ze sexuálního zneužívání obviněno přes 4000 kněžích. Ne každá žaloba ovšem byla opodstatněná.

I u nás máme "nehodné" kněze, jen by mě moc zajímalo, kolik dostali oběti sexuálního zneužívání u nás. Rozhodně to milión nebyl.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře