Chudák pes

3. únor 2010 | 22.42 |
› 

Oči pro pláč, to je docela přesné vyjádření této příhody. Po majitelce psa, kterého v severoněmeckém Kielu srazil policejní vůz, požadují náhradu za škody, které pes na automobilu způsobil. Informovala o tom německá policie.

Devítiletý australský ovčák Robby se večer na Silvestra splašil z petard a ohňostrojů odpalovaných v sousedství a utekl. Majitelka H. Schwarková, zavolala na pomoc policii, která psa našla, jak pobíhá po dálnici.

"Na Nový rok mi policisté volali a řekli mi, že Robbyho srazil jeden řidič," uvedla.

Ke svém velkému překvapení však paní Schwarková dostala před několika dny od policie dopis, v němž přiznala, že policisté přejeli psa úmyslně. Zároveň v něm je požadována náhrada škody ve výši 2557,31 eur. (asi 66.500 korun)  Tolik stála oprava vozidla v servisu.

"Protože jsme nemohli psa chytit ani odstřelit služební zbraní, museli jsme ho přejet, abychom tak zabránili silničním nehodám," uvedla policie v dopise.

Policejní mluvčí uvedl, že se psa více než hodinu pokoušeli odchytit čtyři agenti ve dvou služebních vozech. Po neúspěšném snažení se rozhodli psa přejet. Pes pobíhal po dálnici v obou směrech a za takové situace se policista musí rozhodnout mezi životem psa a životy ohrožených řidičů, zdůraznila policie.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (34x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře