Co na to V. Havel?

29. červenec 2007 | 18.57 |
› 

Máme se chovat mravně, výroba a prodej zbraní je nemravný atd. Tohl prohlašoval Václav Havel a zlikvidoval naši zbrojní výrobu. Za to ho milují hlavně na Slovensku. No naše místo s radostí zaujaly jiné zbrojovky.

Spojené státy dodají v následujících 30 letech do Izraele na vojenské účely 30 miliard dolarů. Pomoc tak zvýší o čtvrtinu. Židovský stát bude od příštího roku dostávat miliardu dolarů (asi 20 miliard korun) ročně. zraelský premiér Ehud Olmert na schůzce ministrů v Jeruzalémě řekl, že pro zvýšení bezpečnosti Izraele je to významný krok. Podle něj je to znak toho, že USA chápou potřebu země mít převahu nad okolními arabskými státy.

USA ale zvýší i dodávky zbraní do arabských zemí. Deníky New York Times a Washington Post v sobotu informovaly, že kromě těchto dvou zemí se na vojenskou pomoc mohou těšit i Saúdská Arábie a další země v Perském zálivu bohaté na ropu. Saúdská Arábie by měla dostat zbraně za asi 20 miliard dolarů. Kromě ní dostanou zbraně Omán, Katar, Kuvajt a Bahrajn a také Egypt.

Součástí dodávek bude například systém pro řízené střely, námořní lodě nebo bojová letadla. Důvodem, proč USA zemím zbraně dají, je údajně stále větší vliv Íránu v oblasti a také jeho jaderný program.

Jak je vidět, USA má zcela jiné morální hodnoty a vesele dodává zbraně na obě strany a její zbrojovky si vesele mastí kapsu. Co na to, pane Havle... tohle je přece náš velký vzor.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.44 (9x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře