Plané obavy

30. leden 2010 | 12.00 |
› 

No jo, mýliti se je lidské a na omyly úředníků už jsme si přece dávno všichni zvykli. Nejinak tomu jistě bude i v Americe.

Letoun americké společnosti Continental Airlines na lince z New Jersey do kolumbijské Bogoty byl v pátek odkloněn na Floridu, kde bezpečně přistál na letišti v Jacksonvillu. Důvodem byly bezpečnostní obavy z jednoho cestujícího. Ty se nepotvrdily a letadlo později pokračovalo do určené destinace.

Podle zdrojů, které si nepřály být jmenovány, letoun byl odkloněn proto, že úředníci dostali strach, že na palubě je osoba, která by mohla být na vládním seznamu osob podezřelých z terorismu, které nesmí být z bezpečnostních důvodů puštěni na palubu žádného amerického letadla. Ukázalo se, že se mýlili. Po přistání to potvrdili agenti FBI.

Incident podle agentury Reuters ukazuje na strach a obavy, které v souvislosti s bezpečností leteckého provozu v USA vládnou poté, co se v prosinci terorista pokusil o bombový atentát na spoj do Detroitu.

Myslel jsem, že mají spolehlivou databázi podezřelých osob, které se tak nedostanou do letadla. Vracet letadlo s "opravdovým" teroristou může být riskantní.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (30x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře