Bezpečnějí pulitry

5. únor 2010 | 15.06 |
› 

Jak je vidět, tak v hospodách ve Velké Britanii je dost živo a pro nějakou tu ránu pulitrem se nikdy daleko nejde. Aby nebylo tolik úrazů, tak se plánuje.

Británie chce zavést bezpečnější půllitry, které by měly aspoň z části předejít zraněním způsobených sklem při hospodských rvačkách. Ministr vnitra A. Johnson představil prototypy dvou sklenic, které by se neměly rozbít na nebezpečné ostré střepy.

Podle ministerstva vnitra je v Británii každý rok zraněno sklem z půllitrů při rvačkách na 87.000 lidí. Britské zdravotnictví přijdou podle ministerstva tato zranění na 2,7 miliardy liber (80 miliard korun) za rok.

Plastikovou náhradu sklenic na pintu piva (0,568 litru) Britové nepřijali, a proto britská Design Council na objednávku ministerstva vnitra vyvinula dva prototypy nových sklenic.

V obou případech jde o skleněné půllitry využívající tenkou vrstvu umělé pryskyřice. Jeden typ sklenice je na vnitřní straně potažen tenkou vrstvou plastu, ve druhém je pryskyřice mezi dvěma skleněnými vrstvami. V obou případech by při rozbití měla držet střepy pohromadě.

Oba typy nyní projdou řadou testů a pak by měly být nasazeny na zkoušku v prvních barech a hospodách.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (31x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře