Nemravný závod odstartoval

23. únor 2010 | 21.50 |
› 

Jak jsem informoval 9. února, že se chystá závod na saních nahoře bez, tak se přece jen uskutečnil v Německu. Pořadatelé si tohle klání přece jen prosadili, takže se nemuseli nikam stěhovat. Uvažovali o České republice.

Již druhý rok v řadě proběhl nedaleko německého městečka Braunlage zajímavý závod. Patnáct mužů a 15 žen vysvléklo pouze do dolní části spodního prádla a vrhlo se na saně. Závod absolvovali pouze v jednom díle prádla, botách a helmě. Diváků se přišlo podívat mnohanásobně více než soutěžících, letos jich bylo už celých 14 tisíc.

Závod na saních nebyl nikterak jednoduchý, a tak si diváci přišli na své. Nejeden z účastníků totiž skončil na sněhu či narazil do ochranných bariér.

"Tenhle rok jsme se na to jen přišli podívat a další rok uvidíme, jestli se také nezúčastníme," uvedl jeden z diváků, který sledoval závod.

Jeden ze starších závodníků dokončil jízdu po svém, zhruba metr před cílem saně naschvál převrátil a do cíle dojel na vlastním pozadí. "Vždy se rád zúčastním, když je někde nějaká show. A tohle je pořádná show," okomentoval závod.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (32x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře