Test DNA

25. srpen 2007 | 10.20 |
› 

Máte pochybnosti, test DNA dá jistotu. Každý čtvrtý otec, který si není jistý tím, že jeho dítě je skutečně vlastní, a podstoupí test, odhalí strašnou pravdu: "Mám doma kukačku!"

Deset tisíc českých otců si každý rok nechává zjišťovat pomocí testů DNA, jestli je jejich potomek skutečně "jejich".
A výsledky? Čtvrtina tatínků vychovává "kukačku". Tedy dítě, které zplodil někdo jiný!

"Ročně máme několik tisíc zájemců, kteří si chtějí nechat ověřit otcovství," říká Martin Pegner z firmy DNAtest.CZ.
Podobných firem je přitom v České republice několik. "Zhruba každé čtvrté dítě není podle testů biologickým potomkem," dodává Martin Pegner. Jak ale zdůrazňuje, o určení otcovství žádají většinou lidé, kteří už mají nějaké podezření.
"Celkové počty kukaček se přesně odhadnout nedají. Já to odhaduji tak na každé šesté nebo sedmé dítě," usmívá se Pegner.

O určení otcovství ale překvapivě nežádají jen muži. Zájem o to, kdo je pravým otcem, totiž mají i maminky, které měly více partnerů a hledají toho "pravého", který je ochoten si je vzít. Leckdy si nechávají testy dělat i dospělé děti, které si myslí, že jsou adoptované nebo si zjišťují svého biologického otce.
Výjimkou ale nejsou ani zvědavé tchyně, které si prověřují vnoučka či vnučku a věrnost své snachy.

Najděte si firmu, která nabízí testy otcovství, na českém trhu už je jich několik.

* Odeberte vzorek

Samotný odběr vzorků je poměrně jednoduchý. Od firmy, se kterou jste si testy domluvili, dostanete speciální stěrku, která je podobná vatovým tyčinkám určeným k čištění uší. Touhle stěrkou si několik vteřin jemně třete vnitřek úst proti stěně tváře. Pak vzorek přenesete na speciální odběrovou kartu, která určí, že se stěr "povedl", a odešlete ho ke zpracování. Pochopitelně, totéž uděláte i svému potomkovi.


* Připravte si peníze

Test není samozřejmě zadarmo. Připravte se na to, že ceny se pohybují od 6 do 8 tisíc korun.

Překvapivé údaje vyplynuly z britské studie o otcovství. Vědci prověřili statistiky v Británii, USA, Mexiku, Finsku a dalších zemích za posledních 54 let. Dospěli k závěru, že cizí dítě vychovává každý desátý muž, který o test požádal.
Čísla se potvrdila i v Německu. Tam si nechává testy DNA ročně udělat 40 000 mužů.

To, že vychovává "kukačku", pak zjistí také každý desátý. Čtyřicet procent zákazníků laboratoře Biotix tvoří ženy. Jsou to hlavně tchyně. Ty mají obzvlášť dobrý čich. Pokud totiž test zadá tchyně, je pravděpodobné, že se otcovství nepotvrdí.

Takže ženy pozor, Vaše nevěra se dá dokázat.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře