Učení - mučení

19. září 2009 | 20.05 |
› 

Neberte ten název doslovně, myslím, že pro onoho mladíka to žádné mučení nebylo spíše naopak. V těhlech letech už řada mladých má své první zkušenosti za sebou.

Devětatřicetiletá britská učitelka náboženství M. Martinová se u soudu přiznala, že během devítidenního vztahu v únoru měla třikrát pohlavní styk se svým 15letým žákem a sedmkrát s ním provedla sexuální úkon.

Učitelka se svým žákem ze školy v Tameside v Manchesteru komunikovala na internetové síti Facebook a několikrát se s spolu sešli na různých místech. Když se to dozvěděl její manžel, opustil ji.

Při líčení stála Martinová před soudcem se svěšenou hlavou, svůj prohřešek plně uznala. Pokud ji porota shledá vinnou, hrozí jí vězení. Rozsudek by měl být vynesen v listopadu.

"Přiznala jste se k velmi vážnému skutku, který se týká porušení důvěry a sexuálního vztahu s dítětem mladším 16 let. Vazba je nevyhnutelná a vy se na ni musíte připravit," řekl Martinové soudce. Také dodal, že podle zákona o deliktech proti mravopočestnosti bude označena za sexuální násilnici. Dále bude vyšetřována úřadem na ochranu skupin, který určí, zda bude ještě moci v budoucnu pracovat s mládeží.

Martinová se u soudu bránila tvrzením, že se stará o vážně nemocnou sestru a že to narušilo její psychiku.

V roce 2005 byla na 15 měsíců odsouzena učitelka základní školy H. Griceová, která měla sexuální vztah se 14letým chlapcem.

14 ze 41 evropských států má tuto věkovou hranici nižší než 15 let.  Například Německo a Rakousko (obě 14 let), Maďarsko - 14, Itálie - 14, Španělsko -13 let a Vatikán - 12 let. V Chile jsou větší puritáni, sex je povolen až od 20 let.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (28x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře