Penis náš vezdejší

1. září 2007 | 21.15 |
› 

Vztah mužů k jejich penisu je pro ženy většinou těžko pochopitelný. Britští sexuologové shrnuli desítku největších mýtů o mužském penisu.

Spousta mužů se nevejde do klasické velikosti kondomů
Jen šest procent mužské populace potřebuje extra velikost kondomů. Potvrdili to nejen urologové a sexuologové, ale především samotní výrobci latexové ochrany. Zbývajících 94 procent mužů lže.

Průměrný penis měří 20 centimetrů
Nejvěrohodnější celosvětová studie urologů prokázala, že průměrný penis má ve ztopořeném stavu 5,1 palce (13 cm) a v obvodu 4,8 palce (12 cm). Zajímavé je, že většina mužů v internetových chatech uvádí dvojnásobek.

Obřízka má jen pozitivní důsledky
Obřízkou jsou posedlí především v USA, Africe a na Blízkém Východě. Ve Spojených státech má penis bez předkožky 80 procent mužů. Nové studie potvrdily, že takto ošetření muži se nakazí méně často virem HIV. Zároveň se však snižuje citlivost žaludu. Předkožka však při správném průběhu vývoje zdraví nijak neohrožuje. Nikdo nechápe, proč muži v těchto oblastech světa tak ochotně ohrožují skalpelem něco pro ně tak posvátného.

Pro muže je bolestivé, pokud se vzruší, ale k sexu nedojde
Muže mohou skutečně tzv. "bolet koule". Technicky se to nazývá kongesce prostaty nebo prostatalgie, bolestivost přechází do varlat a je způsobena náhlým nahromaděním krve v pohlavních orgánech. Většinou vzniká tak, že se muž prudce a hodně vzruší, ale nedojde k vyvrcholení. Pomůže jedině ejakulace. Čím je častější, tím lépe.

Penis má stejnou barvu jako kůže jinde na těle
Penis je tmavší než zbytek těla. Proč? Je to výsledek procesu sexuálního zrání. Kůže je silnější a více pigmentovaná. Čím tmavší fototyp, tím tmavší penis.

Muži s velkýma nohama nebo nosem mají dlouhý penis
Neexistuje vůbec žádný vztah mezi velikostí penisu a velikostí nohy, ruky či nosu. A pro zlatokopky je tu ještě jedna špatná zpráva: velikost bankovního účtu není nijak závislá na velikosti penisu.

Masturbace je zdravá
Ano, je. U mužů to platí zvláště. Většina studií z poslední doby totiž prokázala, že muži by měli do padesáti let života ejakulovat nejméně pětkrát týdně, aby snížili riziko onemocnění rakovinou prostaty. A když partnerka či partner pětkrát týdně nemohou, nezbývá, než masturbovat.

Muži po alkoholu selhávají
Většinou ano. Ale záleží na množství. Při požití malého množství alkoholu může být vzrušivost a erekce naopak posílená. Jakmile ale tuto hranici muž překročí (většinou po třetím pivě), jediné, co zůstane muži stát, je rozum. Existují však klinicky dokumentované výjimky, kdy muži po požití velkého množství alkoholu měli naopak silnou erekci.

Šev na penisu nemá každý muž
Čára na spodku penisu a na šourku vzniká v děloze. Je to vlastně šev, který se vytváří na plodu. Ženy ho mají také, změní se ve vnitřní pysky poševního vchodu. U mužů šev uzavírá močovou trubici po délce penisu.

Existují prostředky, jak penis prodloužit
Nic nemůže penis zvětšit. Vyjma stárnutí. A růst přestává po pětadvacátém roce života. Existuje řada metod, přípravků a přístrojů, žádný z nich však nemá klinicky ověřenou atestaci, která by to potvrdila.

Doplníme z domácích zdrojů

Všechny kondomy prodávané v ČR mají standardní velikost, která je vhodná pro všechny rozměry mužských pohlavních orgánů, neboť se jedná o latex vysoce elastický. Rezervoár je vhodné při nasazování zmáčknout, aby v něm nebyl vzduch a vešlo se tam semeno. Největším nebezpečím je vytahování již ochablého penisu z pochvy po souloži. V této chvíli hrozí sklouznutí kondomu. Musí se tedy u kořene penisu přidržet. Jinak není při používání kondomu zapotřebí žádné další školení nebo zvláštní instrukce týkající se posunu.

Nedostatečně veliký kondom je jakýmsi předsudkem. Latexová hmota, z níž se moderní kondomy vyrábějí je dokonale elastická a přizpůsobí se i tomu nejvíce rozměrnému penisu. Při takzvané vodní zkoušce musí kondom pojmout 7 litrů vody a neporušený kondom si můžete nasadit třeba na hlavu jako čepici aniž vás příliš tlačí. Tak veliký rozměr přirození jako vlastní hlava má málokdo.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.45 (20x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře