Malý škorpión

2. září 2007 | 19.57 |
› 

Oteplování přináší i další problémy. Migrace teplomilných, ale nepříjemných zvířat pokračuje. Tarantule, černé vdovy a jiné potvory se vydaly na cestu.

Karpatský škorpion, který se vzácně vyskytuje v Rumunsku, se ubytoval v kabelce paní Boženy z jihopolských Wadowic. Žena strávila dva dny v nemocnici, protože nevěděla, zda jeho štípnutí je nebezpečné. Policie nyní zjišťuje, jakou cestou se škorpion do Polska dostal. Škorpiona objevila majitelka kabelky náhodou. Poté, co ji vyprala a sušila, vložila do ní ruku, v tom ucítila štípnutí. Společně s mužem chytili zvířátko do skleničky a zamířili do nemocnice, aby se přesvědčili, že ženě nic nehrozí.

"Co jste nám to přivezl?! To je přece škorpion," uslyšeli manželé v nemocnici. Zatímco manžel zachoval při lovení škorpiona duchapřítomnost, ve zdravotnickém zařízení vzbudilo malé stvoření paniku. Pani Božena zamířila na infekční oddělení. Lékaři jí odebrali krev, aby zjistili, zda neobsahuje toxické látky. Případem se zdravotníci zabývali dva dni. Když zjistili, že je žena v pořádku, propustili ji ze své péče.
Malého predátora označili odborníci za karpatského škorpiona, jehož výskyt je velmi vzácný. Jeho kousnutí neohrožuje život. Zatímco paní Božena se tvorečkem, který na chvíli bydlel v její tašce, přestala zabývat, starosti dělá policii. Muži zákona se snaží vypátrat, jak se škorpion do kabelky dostal.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.56 (9x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře