Opět o radaru

3. září 2007 | 14.29 |
› 

Jednou z věcí, které českým občanům zatajuje jejich žoldácká armáda i jejich politici, je simulace střetu EKV (exoatmospheric kill vehicle) americké antirakety a nepřátelské hlavice. Zamoří totiž tisíce kilometrů čtverečních, píší Britské listy.

Stále velké množství lidí je proti radaru, ale tady asi demokracie nezvítězí. Můžeme předpokládat, že hlas lidu nebude vyslyšen a vláda si prosadí svoje s poukázáním na to, že o vojenské otázce se nedá rozhodovat v referendu. Smutné ovšem je, že u nás se o více věcí nedá rozhodovat v referendu, protože vláda má strach o svoje pozice a korýtka.

Ne radaru, ne vládě posluhující USA.

Hrozny pestrobarevných balonků s jednoznačným požadavkem Ne válce! se rozletěly v sobotním odpoledni z areálu pod Kunětickou horou, kde se konalo již osmnácté setkání občanů nespokojených s politikou současné vlády. Balonků bylo přesně 718, protože stejné číslo má kóta v Brdech, kde hodlá naše vláda proti vůli většiny občanů nechat postavit americkou radarovou základnu. Letošní setkání pod Kunětickou horou totiž rezonovalo protestem proti rozpoutání nového kola zbrojení na evropském kontinentu a ve světě, k němuž směřuje současná administrativa USA a její přisluhovači v naší zemi.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (13x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře