Labužnice

4. září 2007 | 13.54 |
› 
Dáte si dozlatova upečenou kočku nebo kočičí páreček? Asi ne. Možná, že tyhle lahůdky využijí někteří bezdomovci, kteří si tak obohatí svůj jídelníček.

Australané se stanou dalším národem světa, který bude připravovat lahůdky z koček. V tamní divočině se tento nepůvodní druh přemnožil a decimuje původní přírodu. Jedna místní kulinářka teď přišla s nápadem, že by maso šelem mohli Australané upravovat v restauracích a odlovem by se snížily jejich stavy. Ona sama pokrmy z koček připravuje léta.
Autorka dětských knížek Kat Kessingová se přiznala, že pokrmy z koček připravuje již patnáct let. Tehdy u svého domu v Alice Springs chytila první zdivočelou šelmu. A pokrmy z ní jí zachutnaly. Jenže odpůrci tohoto nápadu tvrdí, že pokrmy z původně domácích mazlíčků nechutnají příliš dobře.
"Když jsem ji začala stahovat a kuchat, pomyslela jsem si, že maso vypadá docela dobře. A věděla jsem také, že domorodci je opékají na ohni a mají je rádi. Tak jsem si řekla, že bych je mohla následovat a uvařila si první kočku," prohlásila Kessingová.
Její recept na dušenou kočku obsahuje vyjma masa také citronovou trávu, sůl, pepř, plané broskve, špenátové listy a bobule jmelí. Vaří se prý pět hodin. Sedmapadesátiletá autorka a kulinářka však údajně zvládne také pečenou kočku a uzeniny z koček. Podle ní je maso lepší než kuřecí a králičí, protože v sobě spojuje obě chuti.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře