Tak i tak

8. únor 2010 | 20.04 |
› 

Tady jsou dvě tváře naši republiky. Myslím, že ta první skupina lidí není nijak nadšená tržním hospodářstvím, které tak úspěšně budujeme 20 let. 

Fronta lidí ucházejících se o zaměstnání se v lednu rychle prodloužila. Míra nezaměstnanosti se vyhoupla  na 9,8 procenta a o jedno volné místo se nyní uchází přes 18 lidí. Najít si práci je tak vůbec nejtěžší v novodobé historii Česka, vyplývá z údajů ministerstva práce a sociálních věcí. Bez práce je nyní přesně 574 226 lidí.

Nablýskané róby, diamanty a nosánky pěkně zdvižené nahoru. Takhle by se dal několika slovy popsat Ples v Opeře, kde by si průměrně vydělávající občan v Česku ani neškrtl. S tisícovkou na večer by musel hodně šetřit, aby se mohl pořádně najíst, popřípadě trochu opít, ale to pouze v případě, že by si dal úplně obyčejné víno.

Takovou snobárnu lze prostě zažít jen na Plese v Opeře, který letos nepřilákal ani příliš českých, natož zahraničních celebrit. A co že se tedy podávalo na rádoby luxusním bále, který se tváří jako nejnoblesnější událost plesové sezony? Tady je malý výběr...

Šampaňské Dom Perignon (láhev) Cena: 5500 Kč
Víno Pavillon Rouge de Chateau Margaux (láhev) Cena: 4500 Kč
Johnnie Walker Red Label (4 cl) Cena: 150 Kč
Bacardi rum (4 cl) Cena: 100 Kč
Pilsner Urquell (0,33 l) Cena: 100 Kč

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (34x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře