Jenom omyl

5. září 2007 | 17.58 |
› 

Taky se Vám zdá, že americké vojenské jednotky jsou nebezpečné sami sobě, natož pak těm ostatním. Splést se může sůl do kafe, ale ne naládovat jaderné rakety do letadla.

Americký vojenský bombardér B-52 přeletěl minulý týden přes území Spojených států omylem naložený šesti nukleárními raketami. Informovala o tom ve středu agentura AFP s odvoláním na nejmenovaného představitele amerického letectva. Stroj nesl 30. srpna rakety během tříhodinového přeletu mezi leteckými základnami v Severní Dakotě a Louisianě.

Zbraně byly "povždy v naší péči a nikdy neznamenaly pro americkou veřejnost žádné nebezpečí", řekl k tomu mluvčí armádního letectva.

Bombardér nesl hlavice W80-1 s účinností od pěti do 150 kilotun. Podle listu Army Times se počítalo s jejich vyřazením, na bombardér byly nainstalovány omylem.

Vojenský představitel citovaný agenturou AFP řekl, že o celém incidentu byl již informován americký prezident George Bush.

Mluvčí letectva zatím pouze potvrdil, že osoby odpovědné za naložení raket na letadlo byly dočasně uvolněny z funkcí. Událost ještě posoudí vyšetřovatelé.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (19x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře