Proč se neženit

9. září 2007 | 15.29 |
› 

Muži se prý nežení, protože se bojí odstupného, tohle je zajímavý a bohužel i pravdivý pohled na rozvodové následky v Britanii. Myslím však, že je to obdobné i u nás. Mladé ženy si berou pracháče a pak je při rozvodu obírají s náramnou chutí. Myslím, že všichni znáte nejeden křiklavý nárok na výživné atd. jedné naši známé ženy.

Muži v Británii si stále více rozmýšlejí vstup do svazku manželského. Jedním z důležitých důvodů pro to podle nové knihy Mrcha - chraňte se před ženami se zlými úmysly je, že v případě rozvodu mohou přijít o miliony.

Žena fotbalisty Thierryho Henryho nyní dostane po rozvodu 12 milionů liber (asi půl miliardy korun), žena hudebníka Paula McCartneyho pravděpodobně až 30 milionů, manželka podnikatele Johna Charmana dostala nedávno 38 milionů (přes 1,5 miliardy korun) a manželka jiného podnikatele Alana Millera dostala po 1013 dnech manželství dům za 2,3 milionu liber a odstupné 2,7 milionu, takže celkem dostala 4935,83 libry (202.000 korun) za každý den manželství, uvádějí autoři v tiskovém sdělení.

"Tyto astronomické sumy poškozují poctivé ženy, jejichž plány vdát se a mít rodinu mohou být ohroženy tím, jak stále více vhodných a svobodných mladých mužů dospěje k závěru, že finanční rizika vstupu do manželství jsou nyní příliš vysoká," uvádějí autoři - novinář Roy Sheppard a Mary Clearyová, která vede irské středisko pro pomoc mužům týraným ženami.

"Muži si uvědomují, že 57 procent všech manželství končí rozvodem," zdůraznil. "Ženy bez svědomí se často zaměřují na muže, kteří mají svědomí příliš mnoho," dodala Clearyová.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.4 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře