Americké perličky

9. září 2007 | 20.27 |
› 

Nekrmte bezdomovce, aneb za dobrotu na žebrotu, tohle si mohl říci jeden americký aktivista, který se dostal do křížku ze zákony, když pomáhal těm nejpotřebnějším.

Policie amerického státu Florida zatkla muže, který jednal protizákonně. V centru Orlanda totiž dával najíst bezdomovcům. Tajný policista nafilmoval Erika Montaneze, jak z velkého hrnce servíruje jídlo 30 neidentifikovaným osobám.

Orlando je domovem tematického parku Universal Studios a zábavního parku Disney World. Platí zde zákon, který zakazuje poskytovat v centru města jídlo větší skupině nemajetných lidí. O jeho dodržování stojí především místní obchodníci, podle nichž bezdomovci odpuzují zákazníky.

Zákon dovoluje charitativním organizacím poskytovat stravu skupině více než 25 nemajetných osob v okruhu 3,2 kilometru od radnice pouze za předpokladu, že organizace získá zvláštní povolení. Dobročinný spolek může takové povolení dostat pouze dvakrát do roka.

Montanez patřil ke skupině Jídlo a ne bomby. Zbytky dušeného masa, které podával, policisté zabavili jako důkaz. Policejní mluvčí přiznala, že je to poprvé, kdy byl na základě stravovacího zákona někdo zatčen. Montanezovi hrozí šedesátidenní vězení a pokuta 500 dolarů.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře