Opilecké brýle

10. září 2007 | 15.11 |
› 

No, já tedy nevim, jak moc bude tenhle vynález fungovat v boji proti alkoholu za volantem. Mám obavu, aby si ho mládež neoblíbila jako další zábavu. Může to být docela fajn při různých "klukovských" soutěžích.

Unikátní způsob boje proti alkoholu za volantem si vymysleli Britové. Vyrobili speciální brýle, pomocí nichž budou vychovávat mladé řidiče a školáky. Stačí si tuto novinku nasadit na oči a ztratíte schopnost orientace v prostoru. Zkrátka jako opilý řidič. Říká se jim pivní brýle nebo také 'Opilý chlapík'. Stojí v přepočtu asi dva tisíce korun a britská policie se je rozhodla využít pro svou kampaň bojující proti alkoholu za volantem.

Toho se v ostrovní zemi nejvíc dopouštějí mladí lidé ve věku 17 až 24 let a způsobují mnoho nehod. Ten, kdo si brýle nasadí, je okamžitě dezorientovaný a necítí se dobře, jako by vypil větší množství piva. Nebudou to však jen mladí řidiči- hříšníci, kteří se s touto svéráznou policejní pomůckou seznámí. Jaké to je pod vlivem alkoholu, si budou moci zkusit i angličtí školáci.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.2 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře