Prokažte se kondomem

14. září 2007 | 10.52 |
› 

Radní města Tulua v západní Kolumbii chtějí nařídit všem občanům obce mužského pohlaví, kteří dosáhli věku 14 let, aby v kapse kromě občanky vždy nosili kondom.

Návrh vyvolal nelibost v místní vlivné katolické církvi, ale radnice si od netradičního opatření slibuje, že zabrání šíření nemoci AIDS a nechtěným těhotenstvím. Muži, kteří se při kontrole neprokážou alespoň jedním kondomem, hrozí pokuta ve výši 180 dolarů (téměř 4300 korun), varoval radní William Peňa. Podle nařízení by měly prezervativy s sebou pro jistotu nosit i ženy.

Mladí muži v obci podle průzkumů začínají se sexem v 15 letech, a tak vedení města dospělo k názoru, že by se měli prokazovat kondomem už ve věku, kdy dostávají občanské průkazy. "Tohle je země s vysokou sexuální aktivitou a Tulua není výjimkou," řekl Peňa místnímu deníku El Tiempo.

Otec Jesús Velásquez z místní katolické církve prohlásil, že legislativní opatření nenechá projít jen tak. "Spíš potřebujeme vzdělání a respektování morálních a křesťanských hodnot," řekl.

Mladí občané města ale proti nápadu radnice většinou nic nenamítají. "Já se vždy snažím u sebe mít kondom, zvlášť když jdu na diskotéku - pro případ, že bych někoho sbalil," přiznal agentuře AP devatenáctiletý Ramiró Caňo.

V Kolumbii žije 190.000 lidí nakažených virem HIV, což je v Latinské Americe druhý nejvyšší počet po Brazílii.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (9x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře