Dávky pro...

13. duben 2010 | 11.19 |
› 

Tak jsme se konečně rozhýbali.To opravdu musí být státní rozpočet na huntu, aby si někdo všiml těhlech parazitů.

Před městským úřadem zastavuje zánovní auto a z něj vystupuje skupina dobře oblečených lidí a směřuje k přepážkám, kde se vyplácejí sociální dávky v hmotné nouzi. Seberou peníze, sednou do auta a mizí v dáli.

Právě tento obrázek je při výplatách dávek na mnoha radnicích často k vidění. V Litvínově už ale došla představitelům města trpělivost. Strážníci začali kontrolovat všechny, kdo si autem přijedou pro dávky.

Pokud se v prohlášení o majetkových a sociálních poměrech z nějakého důvodu auto nezapíše, jde o podvod a zneužití dávek. Stalo se nám i to, že si klient platil z dávek v hmotné nouzi leasing. To je jejich evidentní zneužití," vysvětluje P. Lafková, vedoucí odboru sociálních věcí litvínovské radnice.

Tohle by snad měli kontrolovat uřednící u všech žadatelů. (existuje registr motorových vozidel) V případě zneužití dávek požadovat jejich navrácení a navíc udělit trest za podvod. Určitě se nepletu, když si myslím, že ti podvodníci nebudou mít žádný postih, ale zkuste vy ošidit berňák a hned máte policii a soudy na krku, ovšem na některé lidi u nás zákony prostě neplatí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.27 (15x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře