Vymřeme

22. březen 2010 | 10.58 |
› 

To snad ne, ale situace nevypadá nijak růžově. S kvalitou spermatu to jde z kopce. Stále více mužů má problémy s neplodností a podle vědců to bude horší a horší.

Pokud chcete své sperma vylepšit, pomůže vám vitamín C či E, zinek, ale též každodenní sex. Neměli byste spát na vodní posteli a používat sliny jako lubrikant. Nutným předpokladem je ale nekouření, minimální konzumace alkoholu a zdravá strava.

Podle statistik uveřejněných v magazínu Science Daily za posledních dvacet let klesl počet spermií u mužů na polovinu. V roce 1960 bylo za normu plodného muže považováno osmdesát milionů živých spermií v mililitru. V roce 1990 to bylo jen čtyřicet milionů a v současné době už jen pouhých dvacet milionů. Podle reprodukčních center přitom nebude tuto normu v roce 2040 splňovat v České republice ani jeden muž. V současné době vyhoví jen jeden dárce z dvaceti

Nejméně plodní muži v Evropě jsou Španělé a hned za nimi obyvatelé severní Evropy, kde má nekvalitní spermie víc než čtyřicet procent mužů.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (20x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře