Americký ráj

18. září 2007 | 17.49 |
› 

USA země zaslíbená, tohle je představa tisíců lidí, kteří se snaží dostat do USA. To bohužel pro většinu z nich není pravda, pokud zrovna nejsou špičky ve svém oboru. O obyčejné přistěhovalce není zájem.

Přistěhovalkyně z Mexika Gilberta Estrada oběsila v texaském městečku Hudson Oaks, kde žila, své tři děti a pak i sebe. V obytném přívěsu ji našla mrtvou její sestra Alejandra. Příčina tragédie zatím není známa.

"Otevřela jsem dveře přívěsu a viděla, že jsou všichni mrtví," uvedla Alejadra Estrada, která jela za svou sestrou, když se Gilberta neobjevila v rychlém občerstvení, kde opracovala.

Její čtyři dcery, pětiletá Maria, tříletá Yaneth, 21měsíční Magaly a osmiměsíční Evelyn, visely v jedné řadě vedle matky na prknu, které sloužilo jako tyč v šatníku. Nejmladší Evelyn byla ještě naživu, a podařilo se ji zachránit, musela být ale převezena do nemocnice. Šerif Larry Fowler to komentoval slovy: "Jediný způsob, jak se dá scéna popsat, je, že byla příšerná."

Podle známých i dalších rodinných příslušníků 25letá imigrantka z mexického Tamaulipas byla ve velmi těžké životní situaci. Nedostávala podporu na děti, nebyla zdravotně pojištěna, několikrát jí byla odepřena lékařské péče.

Prostě sen o šťastném živote v USA neslavně skončil.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře