Tetička vyhrála

19. září 2007 | 15.57 |
› 

Když vyhrají balík peněz příbuzní, je zbytečné se předčasně radovat. Bohatství zaslepuje a veškeré očekávání na nějakou slušnou sumičku se může rozplynout jako dým.


Paní Jonesová a její manžel Ron se loni v říjnu, kdy vyhráli v loterii 9,3 miliónu liber (396 miliónů korun), před televizními kamerami v hlubokém pohnutí zapřísáhli, že budou pomáhat svým příbuzným. "Nevíme ještě, jak peníze utratíme, ale jedna věc je jistá. Do ničeho se nebudeme hrnout a postaráme se o to, aby se naši blízcí měli dobře," řekla tehdy doslova Irene.

Svému jedinému bratrovi, Lenu Powellovi (72) a jeho ženě pak sdělila, že jim poštou přijde šek. Powellovi byli zrovna na dovolené a jejich syn Mark (37), který očekával alespoň milión liber, vydržel s otevřením dopisu čekat na jejich návrat. Když konečně obálku třesoucíma rukama otevřel, spatřil šek na tisícovku, tedy pouhých 0,010638 procenta částky, kterou jeho teta vyhrála. K šeku byl přiložený lístek od Irene, která jen na procentech z vkladu dostává ročně statisíce.

"Doufám, že vám to trochu pomůže ve vašich finančních potížích. Pěkně si to užijte. S láskou, Irene," napsala tetička. Mark si dal šek i se vzkazem zarámovat a postavil ho rodičům na krb.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře