Kráva

13. únor 2010 | 15.53 |
› 

Kráva je nebezpečné zvíře pro mírové soužití mezi národy. Nevěříte? Tak se podívejte, co způsobila jedna taková tulačka za konflikt mezi sousedy.

Tádžikistán a Uzbekistán vykopaly válečnou sekeru! Důvod? Ani islámští radikálové, ani nové naleziště ropy. Diplomatickou roztržku dvou sousedních států a mobilizaci jejich pohraničních jednotek způsobila kráva!

Tádžickému pohraničníkovi utekla na uzbeckou stranu stračena, kterou pásl. Když se ji pokoušel chytit, zatkla ho uzbecká hlídka. "Pohraničník uviděl, jak naše kráva přešla hranici a pokračovala dál na uzbecké území. Když se ji pokusil zastavit, přešel na území sousedního státu a byl zatčen," uvedla tádžická pohraniční služba.

Ohledně zatoulané krávy jednali diplomaté obou zemí. Banální incident se totiž rozrostl do velkých rozměrů: Pohraniční uzbecká služba obvinila Tádžikistán z narušení vzájemných hranic.

Uzbeci tvrdí, že "skupina ozbrojených tádžických pohraničníků" vnikla na jejich území a chtěla osvobodit svého zatčeného kolegu. Stejná skupina se prý po zadržení přiznala, že se z hladu chtěla dopustit krádeže místního dobytka. Tádžická vláda však toto tvrzení důrazně popřela.

Tádžikistán a Uzbekistán pojí komplikované vztahy. Značná část jejich pohraničí je podminovaná, vzájemná letecká přeprava je problematická a jejich pohraniční služby nemají daleko ke vzájemné střelbě.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (29x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře