Chytrá babka

20. září 2007 | 15.10 |
› 

Chytrost nejsou žádné čáry, řekla si jedna stařenka a založila na tom svůj geniální plán. No a jak jí ty podivné sázky vycházely se za chvíli dozvíte. Příjemnou zábavu.

Jedna malá stařenka přišla jednoho dne do Bank of Canada a přinesla sebou pytel plný peněz. Prezident se ji zeptal, kolik chce uložit peněz a ona řekla:"165.000 dolaru" a hodila pytel na stůl.Prezident se samozřejmě zajímal, jak přišla k takovému jmění, a tak se ji zeptal:"Pani, překvapuje mne, že nosíte u sebe všechny tyto peníze. Jak jste k nim přišla?".

Stará pani odpověděla: "Sázela jsem".Prezident udiveně zakroutil hlavou. "Sázela jste? O jaký druh sázeni šlo?"Stará pani odpověděla: "Například, vsadím se o 25.000 dolaru, že jsou vaše koule hranaté.""HA!" zasmál se prezident "To je hloupá sazka. Nemůžete nikdy vyhrát sázku tohoto typu!"

Stařenka se usmála:"Tedy přijímáte moji sázku?" "Jistě," řekl prezident "vsadím 25.000 dolaru, že mé koule nejsou hranaté!" Stará pani řekla: "Vida, že jde o tolik peněz, můžu zítra přivést v 10.00 svého advokáta jako svědka?" "Samozřejmě!" řekl důveřivý prezident.

Té noci byl kvůli té sazce prezident opravdu nervózní a strávil spoustu času před zrcadlem kontrolou svých kouli. Kontroloval je pozorně dokud si nebyl jist, že není absolutně možné, aby jeho koule byly hranaté, a že vyhraje sazku.

Na druhý den ráno, přesně v deset, se ukázala stará pani i s advokátem v kanceláři prezidenta. Představila advokáta a zopakovala sazku: "25.000 dolaru že prezidentovy koule jsou hranaté!"

Prezident znovu přijal sázku a stará pani navrhla, aby si sundal kalhoty, aby všichni mohli vidět. Prezident souhlasil. Stará pani koule pozorně prohledla a pak se zeptala, jestli se jich může dotknout. "Tak dobře, konečně 25.000 dolaru je spousta peněz, čili věřím, že si musíte být absolutně jistá." V tu chvíli si všiml, že advokát tluče hlavou o zeď. Prezident se zeptal pani: "Co se kčertu děje s vaším advokátem?" A ona řekla: "Nic, kromě toho, že jsem se s nim vsadila o 100.000 dolaru, že dnes ráno v 10 budu mít ve svých rukou koule prezidenta Bank of Canada".

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (9x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře