Nedělní oběd

28. únor 2010 | 15.29 |
› 

Co si takhle dát něco netradičního na nedělní oběd. Prý dušená kočka je velká delikatesa, tvrdil to jeden kuchař v televizi, ale už má padáka.

Italský šéfkuchař B. Bigazzi rozlítil milovníky zvířat, když ve svém televizním pořadu přednesl recept na dušenou kočku.

Divákům v přímém přenosu sdělil, že kočka má velice jemné maso a že je to jedno z nejchutnějších zvířat, které kdy jedl. Pro ideální chuť také doporučil naložit kočičí maso na tři dny do pramenité vody. "Ujišťuji Vás, že je to delikatesa. Teď dostanu asi hodně dopisů!" byla jedna z posledních vět šéfkuchaře v pořadu o vaření.

A opravdu na recept ihned reagovali nejen diváci, ale i agentury na ochranu zvířat proti týrání. Po incidentu se to snažil kuchař trochu vylepšit vysvětlením, že recept myslel jako žert. Pravdou ale zůstává, že kočky jako menu byly populární ve třicátých a čtyřicátých letech.

Lidi jsou stejně zajímaví. Nikomu nevadí sníst roztomilého králíčka, telátko či selátko, ale zbaštit kočku nebo psa se jaksi nehodí. Je snad kočka něco víc než králík nebo jehně?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.03 (34x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře