Taky řešení

2. říjen 2007 | 09.57 |
› 

Myslím, že naši Zelení by měli z indických zemědělců radost. Žádná škodlivá chemie, ale ekologická likvidace škůdců spojená s ekonomickým prvkem.

Když je nemůžeš vybít, začni je jíst. Podle tohoto úsloví se nejspíš začali řídit zemědělci v Indii, kteří se potýkají s přemnožením vodních krys. Pro oblast, která se živí pěstováním olejových palem, jsou totiž tyto krysy pohromou. Jejich oblíbenou činností je nakousávání palem zespoda. Ty potom uhynou a je nutné vysadit nové.

Farmáři proto přešli do protiútoku. Místo málo účinné deratizace začali krysy chytat a připravovat z nich chutné pokrmy. Každé ráno vyjíždějí na vodu a nebezpečné hlodavce loví. Postupem času se vypracovali k až 250 chyceným krysám denně. Ty poté stáhnou z kůže, očistí, přidají kurkumu, zázvor, chilli a černý pepř, vše rozemelou a nakonec usmaží v kokosovém oleji. Domorodci si pak na krysích nudličkách pochutnávají místo svačiny. I přes obavy z leptospirózy a dalších možných infekcí nedají Indové na tuto svoji pochoutku dopustit.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (9x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře