Důvod k rozvodu

3. říjen 2007 | 09.57 |
› 

Tohle je opravdu zajímavý důvod k rozvodu, ale zároveň také varování pro česká děvčata, kterým nestačí naši chlapci a pošilhávají po cizincích.


Manželky saúdskoarabských muslimů to nemají věru lehké. Jeden Saúd se teď chce rozvádět jen proto, že jeho choť bez dovolení sama sledovala v televizi zprávy. A ty zrovna moderoval muž. Tohle se podle ortodoxního výkladu islámu klasifikuje jako amorální čin a důvod k ukončení manželství.

O případu informoval arabský deník Al Shams a tisková agentura AFP, které však dotyčného neidentifikovaly. Ortodoxní muslim však skutečně ukončil své manželství na základě toho, že byla sama s nepříbuzným mužem bez jeho povolení, což je podle striktních islámských zákonů ultrakonzervativního království nepřijatelné. Rozvod byl navíc urychlen, aniž by musel pár k soudu. Žena totiž sledováním moderátora bez dovolení svého manžela hrubě porušila islámskou morálku, podle níž žádná žena nesmí s cizím mužem mluvit ani být v jeho přítomnosti bez svého manžela či jeho svolení.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře