Planý poplach

4. říjen 2007 | 17.31 |
› 

Thajská kuchyně pořádně poděsila Londýn. Místo tereristického útoku šlo pouze o přípravu pikantního pokrmu. Zásah policie se udál podle hesla: Důvěřuj, ale prověřuj.

Policie večer v centru Londýna vyhlásila chemický poplach. Tři ulice čtvrti Soho byly uzavřeny a evakuovány, poněvadž se v nich objevil neznámý jedovatý plyn. Nakonec se ze zhoubného kouře vyklubala připálená chilli omáčka jedné thajské restaurace, která v oblasti sídlí.

Posádka hasičů z chemické jednotky v ochranných oblecích vtrhla do ulice D´Arblay a vyhnala z oblasti všechny kolemjdoucí. Specialisté potom pronikli do restaurace Thai Cottage, odkud se zhoubný plyn šířil. A objevili hrnec připálené omáčky s extra ostrým druhem chilli papriček, které způsobovaly štiplavost kouře. Zaměstnanci restaurace nečekaný vpád hasičů vyděsil.

"Připravoval jsem ostrou omáčku s extra pálivými chilli papričkami, které jsou záměrně připalovány. Nám to prostě voní jako spálené chilli a je to docela neobvyklá vůně. Rozumím tomu, proč lidé, kteří nejsou z Thajska, nevěděli, co by to mohlo být. Ale nepáchne to chemicky. Takže jsem trochu zmatený," prohlásil šéf restaurace Chalemchai Tangjariaypoon.

"Ulice byla uzavřena na tři hodiny, zatímco jsme se pokoušeli zjistit zdroj toho zápachu," potvrdil mluvčí Scotland Yardu novinářům britského deníku Metro.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (6x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře