Žaloba na Boha

7. říjen 2007 | 14.43 |
› 

Jak je vidět, tak američani se rádi soudí. Americký senátor zažaloval Boha za trápení lidí. Kdyby měl normální selský rozum, tak by nikdy takovou žalobu nepodal, protože nemá šanci, ale pan senátor se asi chtěl jen více zviditelnit.

Senátor z americké Nebrasky Ernie Chambers se rozhodl žalovat Boha za to, že sesílá na lidstvo pohromy v podobě nemocí, živelních katastrof či terorismu.
"Kdokoliv by měl mít možnost žalovat kohokoliv, dokonce i Boha," vysvětlil senátor své motivy.

Soudní při s Bohem vede v okrese Douglas. A vzhledem k tomu, že "Bůh je všudypřítomný, je osobně přítomen i zde," argumentuje politik v žalobě.

Slibuje si od ní vydání soudního příkazu, který by Bohu nařídil přestat škodit lidem. V žalobě ho Chambers obvinil z "neustálého vyvolávání hrůzostrašných záplav, neslýchaných zemětřesení, strašných hurikánů, hrozných tornád, zhoubných morů, krutých hladomorů, ničivého sucha, vrozených vad a podobně."

V neprospěch žalovaného prý mluví i to, že Bůh neprojevil lítost ani výčitky a v případě další kalamity se dá od něj čekat jen cynický úsměšek.

Chambers v žalobě uvádí, že se snažil Boha kontaktovat hned několikrát. Jeho vzývání "Pojď ven, ať jsi kdekoli!" však bylo marné. Politik požádal soud o okamžité vydání rozsudku bez jednání. Pokud by mu soudce nevyhověl, žádá co možná nejrychlejší vydání předběžného nařízení, aby Bůh nestihl natropit další škody.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře