Pověry

8. říjen 2007 | 14.25 |
› 

Taky si odplivnete, když vám přes cestu přeběhne černá kočka? No, pokud si jen odplivnete, tak je to v pořádku, ale Italové pořádají přímo hony na černé kočky a nemilosrdně je zabíjejí.

Italové jsou neskutečně pověrčiví a na jejich slepou víru v temné síly ročně zahyne prý až 60 tisíc černých koček. Ochránci zvířat se marně snaží bojovat s tímto nešvarem. V zemi kolem Říma nemá skoro žádná černá kočka šanci na přežití. Pro Italy jsou tato zvířata ztělesněním ďábla a přinášejí smůlu.

Paradoxní na všem je, že například v Británii naopak věří v šťastnou moc černých koček. Temné micky a mourci se tam tak těší oblibě a úctě. I v České republice věříme, že když tohle zvíře přeběhne přes cestu, přinese smůlu. V Itálii prý přes cestu přeběhne samotný Lucifer.

Každý rok je podle italské Asociace v zemi zabito minimálně šedesát tisíc koček jen kvůli pověrám a černé magii. Pověst o temných silách ukrytých v těchto zvířatech se táhne Evropou od tmářských honů na čarodějnice ve středověku.
"Katolická církev zvěčnila tuto myšlenku po celá staletí, je teď hluboce zakořeněná v lidských myslích. Po staletí byly černé kočky masakrovány na příkaz kněžích."

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (6x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře