To jsme si pomohli - to jsme jim pomohli

27. únor 2010 | 21.42 |
› 

Propuštěním vězňů za krádeže a snížení trestní sazby nahrává nepolepšitelným zlodějům, kterými naše republika oplývá měrou vrchovatou. A jak si váží svobody?

Zloději, kteří se dostali na svobodu díky novému trestnímu zákoníku, pohrdají svobodou. Dvanáct z nich během prvních dvou měsíců svobody porušilo zákon a už jsou zpátky za mřížemi, uvedly Lidové noviny. (další budou brzy následovat)

"Šest z nich je ve vazbě a mají před soudem. Dalších šest je již ve výkonu trestu. Většina z nich za krádeže," řekla mluvčí Vězeňské služby ČR M. Prunerová.

List jako typický uvádí příběh dvaačtyřicetileté zlodějky z Českých Budějovic. Na Nový rok vyšla z vězení, začala krást a minulý týden se vrátila za mříže. Zámek za ní zarachotil už podevatenácté. (opravdu vhodné předčasné propuštění)

Nový trestní zákoník zpřísnil 1. ledna sazby za násilné trestné činy a zmírnil trestání majetkových prohřešků. Na svobodu se díky němu dostaly téměř tři stovky lidí. Ministerstvo spravedlnosti ale míní, že neselhal zákoník, ale propuštění vězni.

Především selhal pan ministr, který asi žije v jiné zemi. Zrušením navýšení trestu za recidivu jen těmhle zlodějům nahrál na smeč. Slušný občane, máš se nač těšit.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (33x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře