Neobvyklý výběrčí

9. říjen 2007 | 16.23 |
› 

To, že musíme mít dálniční známku, považuje většina řidičů za nutné zlo, ale vybírat silniční poplatek v naturáliích, na to může tedy přijít pouze...

Řidiči v jedné oblasti východní Indie si stěžují na neobvyklého vyběrače poplatků. Je jím slon, který blokuje provoz a nenechá auto projet, dokud nedostane nějaké jídlo. Slon si toto pohodlné živobytí zařídil na silnici ve východním státě Orissa. Nutí řidiče otevřít okénko a vystoupit z vozu. Slon pak šátrá chobotem po autě a hledá, jestli je tam nějaké jídlo. Když je v autě zelenina nebo banány, prostě je sežere a pak nechá řidiče v klidu odjet.

"Zatím nikomu neublížil," říká místní policista Sirish Mohanty, "tak nezasahujeme. Jen řidičům radíme, aby si s ním moc nezahrávali. Jestli neposlechnou a naštvou ho, mohl by se jim pomstít. Je to starý slon a snaží se přijít k obživě snadněji, to je celé."

Sloni jsou ohrožený a chráněný druh, a to i v Indii, kde žije skoro polovina z celkové populace 60 000 slonů indických. Ochránci přírody ale tvrdí, že jejich počet v posledních letech výrazně klesá kvůli úbytku lesního porostu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (9x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře