Alkoholová záchrana

11. říjen 2007 | 14.39 |
› 

Tahle kuriozitka není až tak podivná. Tenhle způsob léčení dobře znají i naši lékaři a byli již několikrát použitý. Otázkou ovšem je, která pojišťovna by to dnes byla ochotna hradit.

Australští lékaři použili netypický způsob záchrany 24letého italského sebevraha, který se otrávil nemrznoucí kapalinou. Tři dny mu podávali velké množství vodky, oznámili ve středu.
Nezvyklá metoda léčby bylo podle lékařů z queenslandské nemocnice v Mackay Base optimální volbou, jak vytěsnit z těla smrtelně jedovatý etylén glykol.

Když došly nemocnici zásoby čistého stoprocentní lékařského lihu, běželi doktoři nakoupit vodku. "Nejsnažší bylo podávat mu alkohol trubicí do žaludku," uvedl lékař Pascal Gelperowicz. Jeho kolega doktor Todd Fraser sdělil, že pacient dostával tři běžné drinky každou hodinu během tří dnů. "Naštěstí byl po většinu doby v umělém spánku," řekl a dodal: "Když se probral, myslím, že kocovina už byla pryč."

Je dobře známý případ, kdy se u nás na nádraží rozkrádal methylalkohol, omylem považovaný za čistý líh. První pomoc právě byla vodka.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře