Je to normální

12. říjen 2007 | 14.34 |
› 

Když máte peníze, můžete si dovolit být výstředním. Myslím, že za čas se najde další pomatenec a nechá si transplantovat i druhý...

Bouřlivá debata se rozproudila kolem počinu australského umělce, který si "ve jménu umění" nechal na předloktí transplantovat ucho, stvořené v laboratoři z buněk. Stelios Arcadiou původem z Kypru, známý jako Stelarc, tvrdí, že jeho třetí boltec z lidské chrupavky je vylepšením tvaru jeho těla.

Chirurgové však zpochybňují, zda se taková operace vůbec měla uskutečnit, protože nebyla z klinického hlediska potřebná.

Jednašedesátiletý Stelarc připustil, že mu trvalo léta, než se mu podařilo najít chirurga ochotného takovou operaci provést. Ucho není funkční, on ale doufá v implantaci mikrofonu, který by ostatním umožnil naslouchat tomu, co jeho nadbytečné ucho zachytí.

Hvězda televizní reality show a modelka Sasha Gardnerová se narodila jen s jedním uchem a nedávno podnikla první kroky k plastické operaci, při níž jí lékaři ucho znovu vytvoří. "On to snad považuje za umění, ale já osobně to považuji za nepřístojné a odporné. Pro spoustu lidí je to velice citlivé téma," rozhorlila se.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (6x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře