Drahá kobliha

14. říjen 2007 | 10.50 |
› 

Tohle je trošku tvrdý trest, ale kdyby se něco podobného zavedlo u nás, tak myslím, že jedno celé etnikum by změnilo ubytování.

Jednačtyřicetiletý Scott Masters z Minnesoty je obviněn z toho, že ukradl koblihu, schoval si ji pod svetr a pak z obchodu utekl. Tohle Bohužel cestou ke dveřím ještě prudce odstrčil prodavačku, která se mu v útěku pokoušela zabránit. A vtom je celý háček. Z pouhé banální krádeže se tak totiž stalo násilné přepadení kvůli loupeži a za to už je podstatně vyšší sazba - její horní hranice je patnáct let. Jenže k tomu musíme připočítat, že Scott Masters už má nějaký ten záznam v rejstříku trestů a jako recidivistovi mu může být trest zdvojnásoben. Za ukradení jedné jediné koblihy tak muži hrozí až 30 let vězení.

Pan Masters přiznává, že koblihu ukradl, ale popírá napadení pracovnice obchodu: "Násilné přepadení? Kvůli koblize? To ani náhodou! Určitě bych nenapadl ženu kvůli tomu, abych ukradl koblihu."

K tomu všemu si Masters ukradenou koblihu ani nevychutnal - když uprchl z obchodu, v panice ji zahodil. Místní policejní šéf prohlásil, že zákon považuje loupež v obchodě a násilné chování k personálu za ekvivalent ozbrojeného přepadení a že množství použité síly a hodnota ukradené věci v případu nehraje roli.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře