Milionová dovolená

17. říjen 2007 | 15.10 |
› 

Katolická církev, která hlásá pokoru a bojuje proti rozmařilému životu se tak nechová, respektivě její nejvyšší předsatvitel. Zatímco někteří věřící žijí v chudobě, papež utrácí horentní sumy za dovolenou.

Rozhazovačné manýry církve se dočkaly kritiky přímo z nitra organizace. Tentokrát zasáhla samotného papeže Benedikta XVI., který za letní dovolenou v italských Dolomitech utratil asi milion eur. "Drahý papeži, takhle to nejde," napsal mu v otevřeném dopise jeden italský farář.
Armando Trevisiol, farář v Carpenedu nedaleko Benátek, si v otevřeném psaní nebral žádné servítky.

"Příliš mnoho tvých dětí nejede na dovolenou, aby sis mohl dovolit prázdniny za dvě miliardy," napsal farář, který stejně jako četní Italové dosud počítá v lirách, když jde o vysoké částky.

"Když pohlédneš do zrcadla, máš vypadat tak, jako vypadal Kristus na zemi, ale jak se po takových prázdninách můžeš podobat Ježíši, mému pánu stejně jako tvému, který neměl ani kámen, na nějž by hlavu složil?" tázal se kněz.

Dovolená Benedikta XVI. v Lorenzago di Cadore v Dolomitech v době od 9. do 27. července stála podle listu L´Unita milion eur, které byly vynaloženy především na zajištění bezpečnosti a úpravy lokality. Papež bydlel v domě, který mu dala k dispozici diecéze v Trevisu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (14x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře