Soužití

18. březen 2010 | 19.44 |
› 

Tohle není rasistická akce? Ve středu 17. března 2010 kolem deváté večer do obecního hostince v Kyselovicích vtrhla skupinka Romů a začala napadat hosty a demolovat vybavení.

Důvod? Nejasný, vše zatím šetří policie. Místní lidé se ale zlobí: něco takového se prý nestalo poprvé a muži zákona podobné incidenty zametají pod stůl.

"Po deváté hodině večer přišlo asi patnáct Romů a z ničeho nic, bez jakéhokoli důvodu, začali napadat osazenstvo," popsala starostka Kyselovic Magda Říkovská, která v inkriminovanou dobu v restauraci také seděla.

Romské ženy podle ní nejdříve vyhnaly děti ven a muži silně posilnění alkoholem začali hosty bít pěstmi, popelníky a dokonce po nich házeli židle. "Já jsem se s pár dalšími utekla schovat na záchod, odkud jsme zavolali policii a pak jen čekali. V hospodě Romové dál demolovali co mohli, dokud je jejich ženy neodtáhly ven," přiblížila Říkovská.

Personál zařízení okamžitě zamknul dveře a čekalo se na příjezd policie. Následný zásah však všechny svědky události velmi překvapil. "Zásah vlastně ani žádný nebyl, neodvezli je na záchytku ani nic podobného. Pouze je požádali, aby šli domů. A tak je to vždycky," zlobí se starostka.

Autor: DENÍK / Šárka Vavříková

Policistům komplikuje postup skutečnost, že část útočících z Kyselovic stačila během noci a ve čtvrtek ráno odjet.  Jak to, že nebyli zadržení všechni výtržníci???

Rád bych si přečetl vyjádření ministra Kocába, když má tak dobrý a vřelý styk s menšinami. Právě to vysílala Nova, samo sebou, že to byli pouze výtržníci a o Romech se jaksi zapoměli zmínit. Opravdu přesná a vyvážená informace.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.19 (21x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře