České výrobky

18. říjen 2007 | 19.43 |
› 

Taky patříte k lidem, kteří si myslí, že všechno v cizině je lepší, výkonější a že naše výrobky jsou ve světě popelkou. No, podivejme se na některé proslavené české výrobky.


Semtex, plastická trhavina vyráběná firmou Explosia v Pardubicích-Semtíně

Petrof, Hradec Králové, největší evropský výrobce pianin a klavírů, rodinný podnik s téměř 150letou tradicí.

Firma Baťa a Baťův Zlín, světově proslulé obuvnické impérium podnikavé ševcovské rodiny vtisklo jedinečný funkcionalistický charakter moravskému městu.

Remoska, tradiční česká pečící trouba, získala velký ohlas nejen v Británii, kde se stala hitem ("The Remoska Pan”) a je považována za "nejlépe střežené české tajemství”.

Výroba puků, firma Gufex je špičkovým výrobcem hokejových puků. Pro oly*mpijské hry v Turíně 2006 a pro mistrovství světa v hokeji 2006 v Lotyšsku se stala výhradním dodatelem.

Lázeňské oplatky, světoznámá vaflová pochutina s více jak 150letou tradicí, vyráběná za použití minerálních vod podle neměnných receptur.

Jablonex, vůdčí vývozce módní bižuterie, bižuterních komponentů, vánočních ozdob a dárkových předmětů. Čerpá jak ze své více než padesátileté tradice, tak i z jedinečné sklářské a bižuterní historie severočeského regionu.

Jáchymov se může vedle prvních lázní s radioaktivní vodou na světě pochlubit i svými mincemi – název amerického dolaru pochází z jáchymovského tolaru.

Automobilka Škoda, slavná značka s více než 100 lety historie, vozy Škoda jsou dnes jedny z mála evropských automobilů s rostoucími prodeji.

Becherovka, bylinný likér Jana Bechera. Na trh uvedena v roce 1807. Její recept je střežen stejně pečlivě jako recept na Coca Colu.

Ultralehká letadla, Česko patří ke světovým špičkám ve výrobě těchto strojů a je třetím největším výrobcem v Evropě (např. TL Ultralight, Fantasy Air, Atec, Czech Aircraft Works)
Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.41 (17x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře