Opilý úředník

19. říjen 2007 | 01.23 |
› 

Svatba jako řemen, tak na ni určitě nezapomenou snoubenci, které oddával mírně podroušený úředník.

Oddávající - jirkovský zastupitel doufal, že kopie zmizely ze světa. I radnice jeho exces chtěla zlehčit a ututlat. Janě a Romanovi Miklovičovým však jeho chování veselé nepřipadalo. Mikulášek vinu přiznal.

"Nechci se k tomu vracet. Je mi to ale líto. Už se to nebude opakovat," řekl s tím, že ten den oddával osm párů. S každým si prý přiťukl sektem na lačný žaludek, což se pak odrazilo na jeho projevu. Svatba Miklovičových ovšem nebyla poslední.

"Byli jsme pátý pár. Přitom manželé, které oddával před námi, nám říkali, že opilý byl už i na jejich obřadu," řekl novomanžel. Podle něj Mikulášek a s ním i celá jirkovská radnice prohřešek zlehčují.

Z videozáznamu je patrné, že oddávající měl těžký jazyk, zadrhával, a dokonce si pletl jména. Nevěstu Janu Miklovičovou zaměnil za Věru Steflerovou. Když si konečně uvědomil svou chybu, zvesela prohlásil: "Tak znova... To je povinnost..."

"Přeříkával se, měl dlouhé pauzy, a co bylo nejhorší, když jsem se podepisoval, pošeptal mi do ucha: Teď sis to posral," popsal Roman Miklovič.
"Matrikářka z něj byla očividně nešťastná. Pak se nám za něj omlouvala," dodal. I když obřadu evidentně chyběla náležitá vážnost, je podle odborníků platný.

"Zákon na to, že by měl být oddávající střízlivý, nepamatuje," řekl Vladimír Řepka z ministerstva vnitra. Oddávajícímui tak hrozí pouze zbavení funkce oddávajícího, o čemž mohou rozhodnout jeho kolegové zastupitelé

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (9x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře