Boj o kundočínskou pevnost

20. říjen 2007 | 22.09 |
› 

Kapánek nemravná povídka, která je ale pro pobavení jako dělaná. Všem slušňákům se omlouvám a těm ostatním přeji příjemnou zábavu.

Zasílám zprávu o dobytí pevnosti Kundočínské. Zpráva hlavního velitelství maršál Smilník vytáhl se svým generálním štábem, aby dobyl urputně hájenou pevnost Kundočínskou.
Vedením boje byl pověřen major Ruka, který byl starý průzkumník a po krátkém a houževnatém odporu dobyl osadu Kozatice, z níž se vrhl střemhlav na obec Stehnovice, odkud měl již krásný výhled na pevnost Kundočínskou, skvěle maskovanou v malém, ale hustém lesíku.
Major Ruka zjistil, že krajina se táhne od Břichovic až k prdelní kotlině a že by byla nejsnáze přístupna přední branou. Jako přední hlídka byli vysláni četař Palec a kaprál Ukazováček, kteří úskokem vnikli do pevnosti a konstatovali, že průchod do ní je úzký a nebezpečný, velmi dobře hájený generálem Frajtrem.
Vrchním velitelem boje byl pověřen v mnohých bojích již osvědčený generál Ocas, který z taktických důvodů pokusil se vniknouti do pevnosti zezadu. Byl však prudkým plynovým protiútokem odražen a ustoupil podle plánu. Rozhořčen tímto protivníkovým úskokem, rozhodl se generál Ocas vniknout do pevnosti zepředu, což se mu po velmi tuhém boji podařilo, zatím co jeho druhý spolubojovník rotmistr Pytlík zůstal venku a zuřivě bil kulemi nejtěžšího kalibru do lesíka kolem pevnosti. Generál Ocas byl při tomto boji raněn na hlavě tak, že mu vytekl mozek a byl v přežalostném stavu vyhozen z pevnosti ven. Desátník Semínko, který neohroženě vnikl do pevnosti nejdále, byl zajat a bude propuštěn na svobodu po devíti měsících. Takto skončil již zaschlý generál Ocas, který asi po 3 hodinách se uzdravil a dobýval pevnost Kundočínskou znovu, potom po půlhodinových intervalech až do rána, kdy vypocen a vyždímán upadl do několikahodinového bezvědomí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.1 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře