Placený sex

21. říjen 2007 | 10.55 |
› 

Nedejte se zmýlit nadpisem, tentokrát jsme se ocili ve zvířecí říši. Opičí ženušky berou úplaky za sexuální služby obdobně jako jejich ženské protějšky. Otázkou je, kdo od koho tohle odkoukal.

Láska prochází žaludkem, to vědí podle odborníků i šimpanzi. Samec šlohne požadované ovoce z polí nebo zahrad, aby tímto dárkem imponovali dámě svého srdce. Zatímco on jí snese místo modrého z nebe papája ze stromu, ona ho za to miluje - a to opravdu doslova.

"Myslíme si, že samci na loupežné výpravě využijí příležitosti, aby ostatním členům smečky ukázali svou statečnost, především druhému pohlaví," vysvětlila hlavní autorka studie, Kimberley Hockings z univerzity ve Stirlingu.

Pokaždé prý měli šimpanzí pánové se svým ovocným dárkem úspěch. Vědci zjistili, že tři dospělí samci v tlupě opakovaně přinášeli ovoce z polí. V průměru to bylo dvaadvacet takových případů měsíčně.

Nejvíce uloupeného ovoce sežrali samci sami, v některých případech se ale rozdělili o svůj lup s jednou nebo více samicemi - ovšem jen s těmi v plodném věku a úplně nejraději s těmi, které jim stranou od tlupy poskytly "exkluzivní" sex.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře