Češi, těšte se

21. říjen 2007 | 14.21 |
› 

Prý nám díky dobré ekonomice stoupá životní úroveň, platy a vůbec se máme lépe. O tom, že někteří z nás se mají skutečně báječně nepochybuji, ale většina lidí si asi moc vyskakovat nemůže a to nejlepší teprve příjde.

Ministr zemědělství Petr Gandalovič (ODS) v diskusním pořadu České televize vyjádřil přesvědčení, že zvýšení sazby DPH na potraviny nepovede k jejich výraznějšímu zdražování. Podle Gandaloviče mohou za zvyšování cen základních potravin spíše ceny na světových trzích.

Předseda poslaneckého klubu ČSSD Michal Hašek ovšem před dopady vládních reforem varoval, sociální demokraté podají v pondělí stížnost na reformu k Ústavnímu soudu. "Ano reformy skutečně bolí," připustil však Gandalovič.Bolí, ale pouze obyčejné lidi, naši slavní poslanci, senátoř a ministři, kteří náš stát tak dobře vedou se nemusí bát.

Prezident Agrární komory Jan Veleba v pořadu varoval před skokovým zdražením vepřového masa v příštím roce až o dvacet procent. Veleba kritizoval ministerstvo, že chybí celková koncepce potravinové soběstačnosti České republiky.

Teplo může příští rok podražit až o třetinuVyšší ceny uhlí, zemního plynu, biomasy, vody či nová ekologická daň. To jsou hlavní důvody, které mohou vést k výraznému zdražení centrálního zásobování teplem, které v ČR využívá kolem čtyř milionů lidí.

Ví někdo, kdy se ten kolotoč zdražování konečně zastaví???

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (9x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře