Daň za sex - hluchota

23. říjen 2007 | 14.45 |
› 

Tak tahle zpráva asi nepotěší všechny muže, kteří používají prostředky k podpoře sexualní aktivity. Dostaneme se tak k hamletovské otázce: sex či sluch.

Mužům, kteří užívají léky na poruchu erekce: Viagru, Levitru nebo Cialis, hrozí podle FDA náhlé zhoršení či ztráta sluchu. Úřad již uložil výrobcům těchto léků, že v příbalových letácích musejí před tímto vedlejším účinkem výslovně varovat.

Náhlá nedoslýchavost může být dočasnou poruchou respektive ztrátou sluchu; lékaři však upozorňují, že pokud obtíže nezmizí do deseti dnů, mohou mít i trvalé následky. Nejdůležitější je podle odborníků včasná diagnóza a léčba.

FDA začal vyšetřovat spojitost mezi náhlou nedoslýchavostí a užíváním léků na poruchu erekce poté, co se úřadu tento rok dostala čerstvá zpráva amerických specialistů na ušní, nosní a krční choroby. Ta informovala o případu, kdy pacient po užití Viagry náhle začal ztrácet sluch.

Postupně se prý počet lékařských zpráv upozorňujících na riziko vzniku náhlé nedoslýchavosti rozrostl a ve většině zdokumentovaných případů prý muži začali špatně slyšet či ohluchli úplně na jedno ucho.
Tento stav prý často doprovázelo zvonění v uších a závratě. Pouze u třetiny z postižených byla ztráta sluchu dočasná.

Na celém světě se dosud předepsalo až 40 milionů kusů léků z řady přípravků na poruchu erekce.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 1 (6x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře