Filcky

24. říjen 2007 | 10.36 |
› 

Filcky - ty mrňavé krvežíznivé bestie, které týraly nejednoho muže nebo ženu jsou na vymření. My kvůli ním plakat nebudeme, ale najdou se i lidé, kterým chybí.


Obyčejní lidé se jich snaží co nejrychleji zbavit, vědci z rotterdamského Muzea přírodní historie ale po vších zvaných česky muňky nebo filcky touží. Drobný hmyz, který bývá považován za pohlavně přenosnou infekci, totiž v jejich obsáhlých sbírkách stále chybí.

"Máme přes 300 tisíc druhů. I když většinu z nich nevystavujeme, neznamená to, že by malý a mezi lidmi nepopulární hmyz nebyl vědecky zajímavý," řekl agentuře AP kurátor muzea Kees Moeliker. Zdůraznil, že muzeum je odhodláno bránit anonymitu případného dárce filcek. Moeliker vysvětlil, že po několikamilimetrové vši žijící v pubickém ochlupení se začal shánět přibližně před rokem, kdy si přečetl článek britských lékařů o sexuálně přenosných infekcích. Text ujišťoval, že počet těchto vší se v snižuje i přesto, že jiné pohlavně přenosné choroby zůstávají na stejné úrovni či množství jejich výskytu roste.

Autor textu spekuloval, že za úbytkem filcek je depilační vosk. Depilace pubického ochlupení, kterou bylo dříve možné vidět převážně na ženách, je v posledních několika letech populární i mezi muži. To způsobilo snížení možnosti nákazy filckami. Moeliker to překládá slovy, že je ohroženo životní prostředí filcek.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.45 (11x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře